API Delevan 1331R-681H
1331R-681H picture photo
Mfg. Part Number
1331R-681H
Brief Description
FIXED IND 680NH 430MA 240 MOHM
Datasheet Download
1331R-681H.pdf
Availability of 1331R-681H
QUANTITY
1331R-681H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331R-681H
Internal Part NumberEIS-1331R-681H
Material - CoreIron
Inductance680nH
Tolerance±3%
Current Rating430mA
Current - Saturation430mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq39 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant180MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331R-681H
Related Links1331R, 1331R-681H Datasheet, API Delevan Distributor
1331R-681H Details Description
Related parts for 1331R-681H
MODULE SKT PROMATEII 80TQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT datasheet.pdf
FILTER CAP 47PF 1A 50V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf