JST Sales America Inc. 13FMN-BMTR-A-TB
13FMN-BMTR-A-TB picture photo
Mfg. Part Number
13FMN-BMTR-A-TB
Brief Description
CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
Datasheet Download
13FMN-BMTR-A-TB.pdf
Availability of 13FMN-BMTR-A-TB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
13FMN-BMTR-A-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of 13FMN-BMTR-A-TB
Internal Part NumberEIS-13FMN-BMTR-A-TB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Number of Positions13
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.201" (5.10mm)
FeaturesLow Insertion Force (LIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13FMN-BMTR-A-TB
Related Links13FMN-B, 13FMN-BMTR-A-TB Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
13FMN-BMTR-A-TB Details Description
Related parts for 13FMN-BMTR-A-TB
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 240V datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM DEC RT ANG SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED AMBER 500MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER FOR SFBH datasheet.pdf
IC GATE DRVR 7.6A LSIDE SOT23-6 datasheet.pdf