E-T-A 1410-G111-P2F1-S01-1.5A
1410-G111-P2F1-S01-1.5A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G111-P2F1-S01-1.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-G111-P2F1-S01-1.5A.pdf
Availability of 1410-G111-P2F1-S01-1.5A
QUANTITY
1410-G111-P2F1-S01-1.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G111-P2F1-S01-1.5A
Internal Part NumberEIS-1410-G111-P2F1-S01-1.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G111-P2F1-S01-1.5A
Related Links1410-G111-P, 1410-G111-P2F1-S01-1.5A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G111-P2F1-S01-1.5A Details Description
Related parts for 1410-G111-P2F1-S01-1.5A
IC REG MULT CONFIG ADJ 16LLP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD-923 datasheet.pdf
TOOL INSTALLATION FOR BU-31610 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 150 POS STAG datasheet.pdf