Vishay/Dale TFPT1206L2200FM
TFPT1206L2200FM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT1206L2200FM
Brief Description
THERMISTOR PTC 220 OHM 1% 1206
Datasheet Download
TFPT1206L2200FM.pdf
Availability of TFPT1206L2200FM
QUANTITY
TFPT1206L2200FM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT1206L2200FM
Internal Part NumberEIS-TFPT1206L2200FM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C220
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max125mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT1206L2200FM
Related LinksTFPT120, TFPT1206L2200FM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT1206L2200FM Details Description
Related parts for TFPT1206L2200FM
CAP MICA 43PF 2% 1KV 1210 datasheet.pdf
CAVITY PLUG 2.5MM SYST DIA 5.4MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 305 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PIN .100" 2UA datasheet.pdf
TVS DIODE 198VWM 319.8VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf