Switchcraft Inc. 14292-20PG-3ES
14292-20PG-3ES picture photo
Mfg. Part Number
14292-20PG-3ES
Brief Description
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
14292-20PG-3ES.pdf
Availability of 14292-20PG-3ES
QUANTITY
14292-20PG-3ES Order Process
Ship out your order
Specifications of 14292-20PG-3ES
Internal Part NumberEIS-14292-20PG-3ES
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions20
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)14292-20PG-3ES
Related Links14292-2, 14292-20PG-3ES Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
14292-20PG-3ES Details Description
Related parts for 14292-20PG-3ES
IC TXRX BTL TRAPEZIODAL 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 68PLCC datasheet.pdf
IC UNIV BUS EXCHANGER 56TSSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 19.18MM datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf