Hammond Manufacturing 1455KPLY-10
1455KPLY-10 picture photo
Mfg. Part Number
1455KPLY-10
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 10/PACK
Datasheet Download
1455KPLY-10.pdf
Availability of 1455KPLY-10
QUANTITY
1455KPLY-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1455KPLY-10
Internal Part NumberEIS-1455KPLY-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1455
TypeBezel
Features-
For Use With/Related Products1455K Series
Size / Dimension3.194" L x 1.816" W x 0.354" H (81.13mm x 46.13mm x 8.99mm)
ColorYellow
MaterialPlastic, ABS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1455KPLY-10
Related Links1455K, 1455KPLY-10 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1455KPLY-10 Details Description
Related parts for 1455KPLY-10
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 5.5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
IC WIRELESS PWR RCVR 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf