Hammond Manufacturing 1455LBY-10
1455LBY-10 picture photo
Mfg. Part Number
1455LBY-10
Manufacturer
Product Category
Box Components
Brief Description
BEZEL OPEN PLAS YELLOW 10/PACK
Datasheet Download
1455LBY-10.pdf
Availability of 1455LBY-10
QUANTITY
1455LBY-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1455LBY-10
Internal Part NumberEIS-1455LBY-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBox Components
Series1455
TypeBezel
Features-
For Use With/Related Products1455L Series
Size / Dimension4.178" L x 1.324" W x 0.354" H (106.12mm x 33.63mm x 8.99mm)
ColorYellow
MaterialPlastic, ABS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1455LBY-10
Related Links1455L, 1455LBY-10 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
1455LBY-10 Details Description
Related parts for 1455LBY-10
IC ADC 8BIT 50MSPS 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 133 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf