NMB Technologies Corp. 15050PA-48Q-GA-00
15050PA-48Q-GA-00 picture photo
Mfg. Part Number
15050PA-48Q-GA-00
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN 48VDC 150X50MM 2WR
Datasheet Download
15050PA-48Q-GA-00.pdf
Availability of 15050PA-48Q-GA-00
QUANTITY
15050PA-48Q-GA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15050PA-48Q-GA-00
Internal Part NumberEIS-15050PA-48Q-GA-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated48VDC
Size / Dimension-
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination-
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15050PA-48Q-GA-00
Related Links15050PA-, 15050PA-48Q-GA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
15050PA-48Q-GA-00 Details Description
Related parts for 15050PA-48Q-GA-00
LAMP T3-1/4 12A datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4P INLINE SKT RA CRMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf