Microsemi Commercial Components 15KPA150CE3/TR13
15KPA150CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA150CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 150VWM R6
Datasheet Download
15KPA150CE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA150CE3/TR13
QUANTITY
15KPA150CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA150CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA150CE3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)158V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA150CE3/TR13
Related Links15KPA150, 15KPA150CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA150CE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA150CE3/TR13
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AML54 FULL ROCKER OPERATORCOVER datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf