Staco Energy Products Co. 15M5021E-4PS
15M5021E-4PS picture photo
Mfg. Part Number
15M5021E-4PS
Manufacturer
Product Category
Equipment - Variable Transformers
Brief Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 56A
Datasheet Download
15M5021E-4PS.pdf
Availability of 15M5021E-4PS
QUANTITY
15M5021E-4PS Order Process
Ship out your order
Specifications of 15M5021E-4PS
Internal Part NumberEIS-15M5021E-4PS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Variable Transformers
Series5000
TypePanel Mount
Output TypeTerminals
Voltage - Output480VAC, 560VAC
Voltage - Supply240VAC, 480VAC
Input TypeTerminals
Constant Current Load - Max56A (31.4kVA)
Size25.000" L x 22.270" W x 52.500" H (635.00mm x 565.66mm x 1333.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15M5021E-4PS
Related Links15M502, 15M5021E-4PS Datasheet, Staco Energy Products Co. Distributor
15M5021E-4PS Details Description
Related parts for 15M5021E-4PS
IC REG BUCK BOOST INV -5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 132 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
TM3106M020CEBA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf