Murata Electronics North America GRM36X7R271K50
GRM36X7R271K50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R271K50
Datasheet Download
GRM36X7R271K50.pdf
Availability of GRM36X7R271K50
QUANTITY
GRM36X7R271K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R271K50
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R271K50
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R271K50 today.
SeriesGRM36X7R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0402
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R271K50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7, GRM36X7R271K50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R271K50 Details Description
Related parts for GRM36X7R271K50
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 225MA 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
2A 8SOIC EXP MTL DUAL IN/NON-INV datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 3PORT 48-LQFP datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.82 OHM 1% 250W datasheet.pdf