Johanson Technology Inc. 1600BL15B100E
1600BL15B100E picture photo
Mfg. Part Number
1600BL15B100E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN WIMAX1600MHZ
Datasheet Download
1600BL15B100E.pdf
Availability of 1600BL15B100E
QUANTITY
1600BL15B100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1600BL15B100E
Internal Part NumberEIS-1600BL15B100E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1600
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range1.5GHz ~ 1.7GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1600BL15B100E
Related Links1600BL, 1600BL15B100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1600BL15B100E Details Description
Related parts for 1600BL15B100E
IC Z8 MCU 1K 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODEL 111 TAP SWITCH 15A 125V datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 90D A datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf