API Delevan 160R-390JS
160R-390JS picture photo
Mfg. Part Number
160R-390JS
Brief Description
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM
Datasheet Download
160R-390JS.pdf
Availability of 160R-390JS
QUANTITY
160R-390JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 160R-390JS
Internal Part NumberEIS-160R-390JS
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating1.255A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq48 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)160R-390JS
Related Links160R-, 160R-390JS Datasheet, API Delevan Distributor
160R-390JS Details Description
Related parts for 160R-390JS
IC MCU 8BIT 5V 24MZ OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
ZMOTION BUNDLE 4KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 5POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
8UF 200V 9.53X28.58 AXI datasheet.pdf