E-T-A 1658-A41-00-P10-12A
1658-A41-00-P10-12A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A41-00-P10-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A41-00-P10-12A.pdf
Availability of 1658-A41-00-P10-12A
QUANTITY
1658-A41-00-P10-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A41-00-P10-12A
Internal Part NumberEIS-1658-A41-00-P10-12A
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A41-00-P10-12A
Related Links1658-A41-, 1658-A41-00-P10-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A41-00-P10-12A Details Description
Related parts for 1658-A41-00-P10-12A
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS SMD R/A TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 5SOT23 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 30POS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf