E-T-A 1658-F01-00-P13-10A
1658-F01-00-P13-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-F01-00-P13-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-F01-00-P13-10A.pdf
Availability of 1658-F01-00-P13-10A
QUANTITY
1658-F01-00-P13-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-F01-00-P13-10A
Internal Part NumberEIS-1658-F01-00-P13-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-F01-00-P13-10A
Related Links1658-F01-, 1658-F01-00-P13-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-F01-00-P13-10A Details Description
Related parts for 1658-F01-00-P13-10A
RES 5.1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CONN O-RING FOR OSP CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
2.4 GHZ ZIGBEE TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf