E-T-A 1658-G21-01-P10-30A
1658-G21-01-P10-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-P10-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-P10-30A.pdf
Availability of 1658-G21-01-P10-30A
QUANTITY
1658-G21-01-P10-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-P10-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-P10-30A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Other Drawings1658 Series Panel Panel Cutout
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-P10-30A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-P10-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-P10-30A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-P10-30A
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQ CLEAR/GRN/RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
ICL 1 OHM 20% 16A 21MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TWEEZERS POINT SHARP 2 3.54" datasheet.pdf