E-T-A 1658-G21-06-P13-10A
1658-G21-06-P13-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-06-P13-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-06-P13-10A.pdf
Availability of 1658-G21-06-P13-10A
QUANTITY
1658-G21-06-P13-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-06-P13-10A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-06-P13-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-06-P13-10A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-06-P13-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-06-P13-10A Details Description
Related parts for 1658-G21-06-P13-10A
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
LED CLA1B WARM WHT 3600K 4LCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf