3M 17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
17.78MM-22.86MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
17.78MM X 22.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
17.78MM-22.86MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
QUANTITY
17.78MM-22.86MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.86mm x 17.80mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
Related Links17.78MM-22.86, 17.78MM-22.86MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
17.78MM-22.86MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 17.78MM-22.86MM-25-5590H-05
CORD .025 SQ PIN RCPT 24" RED datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 DIE CAST BLK CHRM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 10AWG WHITE 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf