3M 17.78MM-22.86MM-25-8815
17.78MM-22.86MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
17.78MM-22.86MM-25-8815
Brief Description
17.78MM X 22.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
17.78MM-22.86MM-25-8815.pdf
Availability of 17.78MM-22.86MM-25-8815
QUANTITY
17.78MM-22.86MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 17.78MM-22.86MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-17.78MM-22.86MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.86mm x 17.80mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)17.78MM-22.86MM-25-8815
Related Links17.78MM-22., 17.78MM-22.86MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
17.78MM-22.86MM-25-8815 Details Description
Related parts for 17.78MM-22.86MM-25-8815
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC50S/AE50M/CPC50S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
IC HARDWARE MONITOR 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 332 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf