Vishay/Sprague 173D226X0015X
173D226X0015X picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0015X
Brief Description
CAP TANT 22UF 15V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0015X.pdf
Availability of 173D226X0015X
QUANTITY
173D226X0015X Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0015X
Internal Part NumberEIS-173D226X0015X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0015X
Related Links173D22, 173D226X0015X Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0015X Details Description
Related parts for 173D226X0015X
IDC CABLE - MKS16K/MC16M/MCF16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 4POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 21.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.0022 OHM 1% 9W 3921 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf