Vishay/Sprague 173D226X9010W
173D226X9010W picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9010W
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9010W.pdf
Availability of 173D226X9010W
QUANTITY
173D226X9010W Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9010W
Internal Part NumberEIS-173D226X9010W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9010W
Related Links173D22, 173D226X9010W Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9010W Details Description
Related parts for 173D226X9010W
RES 41.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ID ISC.ANT.EC EXT CABLE L-R ANT datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SW UNIPOL SIP-3L datasheet.pdf
FUSE 500A 1100V 1FKE/115 AR datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 256BGA datasheet.pdf
D-SUB CABLE 25POS MALE-FEMALE 2M datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf