Vishay/Sprague 173D686X9015YE3
173D686X9015YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D686X9015YE3
Brief Description
CAP TANT 68UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D686X9015YE3.pdf
Availability of 173D686X9015YE3
QUANTITY
173D686X9015YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D686X9015YE3
Internal Part NumberEIS-173D686X9015YE3
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D686X9015YE3
Related Links173D686, 173D686X9015YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D686X9015YE3 Details Description
Related parts for 173D686X9015YE3
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 8MM datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
6 MFD FOR 2TK TORQUE MOTOR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 4.7A 6UDFN datasheet.pdf