Xilinx 17S50AVI
17S50AVI picture photo
Mfg. Part Number
17S50AVI
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II/Spartan-IIE Family OTP Configuration PROMs IC
Datasheet Download
17S50AVI.pdf
Availability of 17S50AVI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
17S50AVI Order Process
Ship out your order
Specifications of 17S50AVI
Internal Part NumberEIS-17S50AVI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 17S50AVI today.
Series17S50AV
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 17S50AVI
Alternative Part (Replacement)EIS-17S50AVI
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links17S5, 17S50AVI Datasheet, Xilinx Distributor
17S50AVI Details Description
Related parts for 17S50AVI
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 20.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 25' datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 750MA 234 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC SLIC 1CH UNIV 150V 48QFN datasheet.pdf