NorComp 180-015-172L030
180-015-172L030 picture photo
Mfg. Part Number
180-015-172L030
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
CONN DB15 MALE HD CRIMP TIN
Datasheet Download
180-015-172L030.pdf
Availability of 180-015-172L030
QUANTITY
180-015-172L030 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-015-172L030
Internal Part NumberEIS-180-015-172L030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents180-015-172L030 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model180-015-173.pdf180-015-17(2,3)L000.stp180-015-17(2,3)L000.igs
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Series180
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side (4-40)
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Shell Finish Thickness-
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Mating Cycles-
Dielectric Material-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-015-172L030
Related Links180-015, 180-015-172L030 Datasheet, NorComp Distributor
180-015-172L030 Details Description
Related parts for 180-015-172L030
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 60A TO-263 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH LCD 100LQFP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 490UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf