Murata Electronics North America 1806-1500R
1806-1500R picture photo
Mfg. Part Number
1806-1500R
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
1806-1500R.pdf
Availability of 1806-1500R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1806-1500R Order Process
Ship out your order
Specifications of 1806-1500R
Internal Part NumberEIS-1806-1500R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 1806-1500R today.
Series1806-1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-1806-1500R
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links1806-, 1806-1500R Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
1806-1500R Details Description
Related parts for 1806-1500R
RELAY OPTO ACDC 350V 120MA 12SOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 10KOHM AXL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 300A 12V datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 63W datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf