Johanson Technology Inc. 1810CP14A200T
1810CP14A200T picture photo
Mfg. Part Number
1810CP14A200T
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIR COUPLER 20DB 1810MHZ
Datasheet Download
1810CP14A200T.pdf
Availability of 1810CP14A200T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1810CP14A200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1810CP14A200T
Internal Part NumberEIS-1810CP14A200T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Coupler TypeStandard
Frequency1.71GHz ~ 1.91GHz
Coupling Factor20 ± 1dB
Applications-
Insertion Loss0.3dB
Power - Max3W
Isolation25dB
Return Loss15.6dB
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1810CP14A200T
Related Links1810CP, 1810CP14A200T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1810CP14A200T Details Description
Related parts for 1810CP14A200T
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN FORK LOCKING INSUL #6 50PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 790MA 270 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 460MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 31POS .100" T/H datasheet.pdf