AVX Corporation 18121A332JAT2A
18121A332JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121A332JAT2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
18121A332JAT2A.pdf
Availability of 18121A332JAT2A
QUANTITY
18121A332JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121A332JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121A332JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121A332JAT2A
Related Links18121A3, 18121A332JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121A332JAT2A Details Description
Related parts for 18121A332JAT2A
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 78MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf