AVX Corporation 18122A472GAT2A
18122A472GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18122A472GAT2A
Brief Description
CAP CER 4700PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
18122A472GAT2A.pdf
Availability of 18122A472GAT2A
QUANTITY
18122A472GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122A472GAT2A
Internal Part NumberEIS-18122A472GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122A472GAT2A
Related Links18122A4, 18122A472GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122A472GAT2A Details Description
Related parts for 18122A472GAT2A
DIODE GEN PURP 1.4KV 300A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
INLET C16A 6.3X0.8MM QC SCREW-ON datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf