AVX Corporation 18127A122JAT2A
18127A122JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127A122JAT2A
Brief Description
CAP CER 1200PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A122JAT2A.pdf
Availability of 18127A122JAT2A
QUANTITY
18127A122JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A122JAT2A
Internal Part NumberEIS-18127A122JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A122JAT2A
Related Links18127A1, 18127A122JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A122JAT2A Details Description
Related parts for 18127A122JAT2A
TIE WING PUSH MOUNT MIN NAT 4.3" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 48V datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION ADCMP561BRQZ datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
ROD AND ADAPTER datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf