AVX Corporation 18127A222JAT2A
18127A222JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127A222JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A222JAT2A.pdf
Availability of 18127A222JAT2A
QUANTITY
18127A222JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A222JAT2A
Internal Part NumberEIS-18127A222JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A222JAT2A
Related Links18127A2, 18127A222JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A222JAT2A Details Description
Related parts for 18127A222JAT2A
SWITCH BASIC SPDT 10A SCREW 250V datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 2.15 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf