AVX Corporation 1812GA220JAT1A\SB
1812GA220JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812GA220JAT1A\SB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
1812GA220JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812GA220JAT1A\SB
QUANTITY
1812GA220JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812GA220JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812GA220JAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812GA220JAT1A\SB
Related Links1812GA22, 1812GA220JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812GA220JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812GA220JAT1A\SB
SOCKET TORX T27 6.00" datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 50POS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf