Bel Fuse Inc. SCMD4D12C-330
SCMD4D12C-330 picture photo
Mfg. Part Number
SCMD4D12C-330
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 400MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
SCMD4D12C-330.pdf
Availability of SCMD4D12C-330
QUANTITY
SCMD4D12C-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMD4D12C-330
Internal Part NumberEIS-SCMD4D12C-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMD4D12C
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating400mA
Current - Saturation550mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMD4D12C-330
Related LinksSCMD4D, SCMD4D12C-330 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMD4D12C-330 Details Description
Related parts for SCMD4D12C-330
MOSFET N-CH 100V 31A TO220FP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC SMA datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 5A I-PAK datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-SSOP datasheet.pdf
IBUTTON TEMPERATURE F5 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN FML 240POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 390PF 5KV N2200 AXIAL datasheet.pdf