Vishay/Dale CRA06S08320R0JTA
CRA06S08320R0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S08320R0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S08320R0JTA.pdf
Availability of CRA06S08320R0JTA
QUANTITY
CRA06S08320R0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S08320R0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S08320R0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S08320R0JTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S08320R0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S08320R0JTA Details Description
Related parts for CRA06S08320R0JTA
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC TRANSPORT TDM DUAL 256-CSBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRGHT PIN datasheet.pdf