AVX Corporation 1812JA270JAT1A\SB
1812JA270JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812JA270JAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 27PF 4KV NP0 1812
Datasheet Download
1812JA270JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812JA270JAT1A\SB
QUANTITY
1812JA270JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812JA270JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812JA270JAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812JA270JAT1A\SB
Related Links1812JA27, 1812JA270JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812JA270JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812JA270JAT1A\SB
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO218AB datasheet.pdf
SWITCH LEVER ARM W/NYLON ROLLER datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 14MM datasheet.pdf
BCZ 3.81/19/180F SN OR BX datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 35A 24V datasheet.pdf