API Delevan 1812R-222H
1812R-222H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-222H
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 535MA 700 MOHM
Datasheet Download
1812R-222H.pdf
Availability of 1812R-222H
QUANTITY
1812R-222H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-222H
Internal Part NumberEIS-1812R-222H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating535mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant55MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-222H
Related Links1812R, 1812R-222H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-222H Details Description
Related parts for 1812R-222H
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 28VDC datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf