API Delevan 1812R-331G
1812R-331G picture photo
Mfg. Part Number
1812R-331G
Brief Description
FIXED IND 330NH 604MA 550 MOHM
Datasheet Download
1812R-331G.pdf
Availability of 1812R-331G
QUANTITY
1812R-331G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-331G
Internal Part NumberEIS-1812R-331G
Type-
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±2%
Current Rating604mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-331G
Related Links1812R, 1812R-331G Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-331G Details Description
Related parts for 1812R-331G
RES SMD 169 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
VG 37C 37#22D PIN GRND PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS PCB datasheet.pdf
RES 620 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf