API Delevan 1812R-391J
1812R-391J picture photo
Mfg. Part Number
1812R-391J
Brief Description
FIXED IND 390NH 535MA 700 MOHM
Datasheet Download
1812R-391J.pdf
Availability of 1812R-391J
QUANTITY
1812R-391J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-391J
Internal Part NumberEIS-1812R-391J
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating535mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant220MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-391J
Related Links1812R, 1812R-391J Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-391J Details Description
Related parts for 1812R-391J
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
KIT TRIM POT 3345P SER 9 VALUES datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf