Vishay/Dale CP00057K500JB14
CP00057K500JB14 picture photo
Mfg. Part Number
CP00057K500JB14
Brief Description
RES 7.5K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP00057K500JB14.pdf
Availability of CP00057K500JB14
QUANTITY
CP00057K500JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP00057K500JB14
Internal Part NumberEIS-CP00057K500JB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP00057K500JB14
Related LinksCP00057, CP00057K500JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP00057K500JB14 Details Description
Related parts for CP00057K500JB14
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 14VIN 100MA SOT23-5 datasheet.pdf