AVX Corporation 1825HC221ZAT9A
1825HC221ZAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825HC221ZAT9A
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 1825
Datasheet Download
1825HC221ZAT9A.pdf
Availability of 1825HC221ZAT9A
QUANTITY
1825HC221ZAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825HC221ZAT9A
Internal Part NumberEIS-1825HC221ZAT9A
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825HC221ZAT9A
Related Links1825HC2, 1825HC221ZAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825HC221ZAT9A Details Description
Related parts for 1825HC221ZAT9A
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 910MA 460 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IB 12X CABLE ASSY PLUG TO PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf