Cornell Dubilier Electronics 184153K630RDB-F
184153K630RDB-F picture photo
Mfg. Part Number
184153K630RDB-F
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
184153K630RDB-F.pdf
Availability of 184153K630RDB-F
QUANTITY
184153K630RDB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184153K630RDB-F
Internal Part NumberEIS-184153K630RDB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184153K630RDB-F
Related Links184153K, 184153K630RDB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184153K630RDB-F Details Description
Related parts for 184153K630RDB-F
IC 20MHZ ESCC 44-PLCC datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 80TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A U-G2 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 6X8 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 15.23VC SMD datasheet.pdf
TJ F/B 16E04-699 datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf