Cornell Dubilier Electronics 184154K100RBB-F
184154K100RBB-F picture photo
Mfg. Part Number
184154K100RBB-F
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
184154K100RBB-F.pdf
Availability of 184154K100RBB-F
QUANTITY
184154K100RBB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184154K100RBB-F
Internal Part NumberEIS-184154K100RBB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184154K100RBB-F
Related Links184154K, 184154K100RBB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184154K100RBB-F Details Description
Related parts for 184154K100RBB-F
IC UNIVERSAL BUS TXRX 48TSSOP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED X 50/CD datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR20H/AE20M/HPK20H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SNSW 6A 1-4 PLAN 79215835 datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS CABLE PIN datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 63 V datasheet.pdf