Cornell Dubilier Electronics 184223J250RAB-F
184223J250RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
184223J250RAB-F
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
184223J250RAB-F.pdf
Availability of 184223J250RAB-F
QUANTITY
184223J250RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184223J250RAB-F
Internal Part NumberEIS-184223J250RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184223J250RAB-F
Related Links184223J, 184223J250RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184223J250RAB-F Details Description
Related parts for 184223J250RAB-F
FIXED IND 6.8NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
IC CURR-LIM SW DUAL PROG 10-TDFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf