Cornell Dubilier Electronics 184332J630RAB-F
184332J630RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
184332J630RAB-F
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
184332J630RAB-F.pdf
Availability of 184332J630RAB-F
QUANTITY
184332J630RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184332J630RAB-F
Internal Part NumberEIS-184332J630RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184332J630RAB-F
Related Links184332J, 184332J630RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184332J630RAB-F Details Description
Related parts for 184332J630RAB-F
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1/8" 6.69" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR FLANGE DISC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 35A 24V datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 5 POS SMD datasheet.pdf