3M 19.05MM-6.35MM-25-8810
19.05MM-6.35MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-6.35MM-25-8810
Brief Description
19.05MM X 6.35MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-6.35MM-25-8810.pdf
Availability of 19.05MM-6.35MM-25-8810
QUANTITY
19.05MM-6.35MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-6.35MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-19.05MM-6.35MM-25-8810
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline6.35mm x 19.05mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-6.35MM-25-8810
Related Links19.05MM-6.3, 19.05MM-6.35MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-6.35MM-25-8810 Details Description
Related parts for 19.05MM-6.35MM-25-8810
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .5W 60MM datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIODE ULTRA FAST 600V 4A DO201AD datasheet.pdf