3M 19.38MM-25.4MM-25-8810
19.38MM-25.4MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
19.38MM-25.4MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
19.38MM X 25.4MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.38MM-25.4MM-25-8810.pdf
Availability of 19.38MM-25.4MM-25-8810
QUANTITY
19.38MM-25.4MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.38MM-25.4MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-19.38MM-25.4MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 19.38mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.38MM-25.4MM-25-8810
Related Links19.38MM-25., 19.38MM-25.4MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
19.38MM-25.4MM-25-8810 Details Description
Related parts for 19.38MM-25.4MM-25-8810
IDC CABLE - MSR16K/MC16G/MCE16K datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 200MA DO35 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 250V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 133.333333MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.060" datasheet.pdf