NorComp 191-037-213L591
191-037-213L591 picture photo
Mfg. Part Number
191-037-213L591
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
191-037-213L591.pdf
Availability of 191-037-213L591
QUANTITY
191-037-213L591 Order Process
Ship out your order
Specifications of 191-037-213L591
Internal Part NumberEIS-191-037-213L591
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model191-037-213.pdf191-037-213-Lxx1.stp191-037-213-Lxx1.igs
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)191-037-213L591
Related Links191-037, 191-037-213L591 Datasheet, NorComp Distributor
191-037-213L591 Details Description
Related parts for 191-037-213L591
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf