API Delevan 3094R-124HS
3094R-124HS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-124HS
Brief Description
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-124HS.pdf
Availability of 3094R-124HS
QUANTITY
3094R-124HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-124HS
Internal Part NumberEIS-3094R-124HS
Material - CoreIron
Inductance120µH
Tolerance±3%
Current Rating59mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)14 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-124HS
Related Links3094R, 3094R-124HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-124HS Details Description
Related parts for 3094R-124HS
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
DIECUT ECE089 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 247V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf