Vishay/Sprague 195D155X0035V2T
195D155X0035V2T picture photo
Mfg. Part Number
195D155X0035V2T
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1410
Datasheet Download
195D155X0035V2T.pdf
Availability of 195D155X0035V2T
QUANTITY
195D155X0035V2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D155X0035V2T
Internal Part NumberEIS-195D155X0035V2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D155X0035V2T
Related Links195D155, 195D155X0035V2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D155X0035V2T Details Description
Related parts for 195D155X0035V2T
IC CLK MULT CTRL PT LCO 10-MSOP datasheet.pdf
KIT CONN STD .062" 1 CIRCUIT datasheet.pdf
MODULE GPS RECEIVER JUPITER 3-30 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH BLANK 13MMX19.2MM datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX NUT - M4 SS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf