Vishay/Sprague 195D225X9050Y4T
195D225X9050Y4T picture photo
Mfg. Part Number
195D225X9050Y4T
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2910
Datasheet Download
195D225X9050Y4T.pdf
Availability of 195D225X9050Y4T
QUANTITY
195D225X9050Y4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D225X9050Y4T
Internal Part NumberEIS-195D225X9050Y4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D225X9050Y4T
Related Links195D225, 195D225X9050Y4T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D225X9050Y4T Details Description
Related parts for 195D225X9050Y4T
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 20POS R/A SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM7 128KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
25POS C/W 4-40 SCREWLOCK datasheet.pdf