Vishay/Sprague 199D104X9035A7V1E3
199D104X9035A7V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X9035A7V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D104X9035A7V1E3.pdf
Availability of 199D104X9035A7V1E3
QUANTITY
199D104X9035A7V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X9035A7V1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X9035A7V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X9035A7V1E3
Related Links199D104X9, 199D104X9035A7V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X9035A7V1E3 Details Description
Related parts for 199D104X9035A7V1E3
IC MPU M683XX 25MHZ 132QFP datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 866 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.84A 86 MOHM datasheet.pdf
CAST IRON BASE KIT datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf